Media
Thierry Bedouet, född 1970, är barnboksillustratör och serietecknare.
Relaterade produkter
Om boken
Nu är det baddags! Lilla björnen, krokodilen och de andra små djuren vill egentligen hellre leka lite till. Och de avskyr schampo i ögonen! Men om de får leka och plaska i badet så kanske det blir kul ändå? En ny typ av slitstark flikbok med stor igenkänning för både stora och små. Läs, dra i flikarna och se vad de små djuren hittar på.
Thierry Bedouet, Thierry Bedouet
Dags att bada!
Nu är det dags att sluta med napp! Lilla björnen behöver inte nappen när han leker längre, och lilla katten pratar mycket bättre utan napp i munnen. Men när de små djuren ska sova, kan nappen vara bra att ha! En ny typ av slitstark flikbok med stor igenkänning för både stora och små. Läs, dra i flikarna och se vad de små djuren hittar på.
Sluta med napp
Nu är det dags för de små djuren att sluta med blöja, men att börja gå på pottan är inte alltid så lätt. Krokodilen, apan, katten och de andra måste öva lite först. Läs, dra i flikarna och se vad de små djuren hittar på.
Alice Le Hénand, Thierry Bedouet
Gå på pottan
Nu är det dags att gå till förskolan, men det kan vara svårt att säga hejdå till mamma eller pappa. Läs, dra i flikarna och se vad de små djuren hittar på.
Vi ses snart!
Thierry Bedouet, Debi Gliori, Thierry Bedouet
Godnatt!